PREVENCE U ŽEN

Rakovina prsu postihne každou osmou ženu v ČR. V počátečním stádiu je onemocnění dobře léčitelné, většinou však  zcela bezpříznakové.

Ultrazvukové vyšetření může odhalit i časná stádia onemocnění prsů. Jde o nebolestivou a bezpečnou vyšetřovací metodu, která nevyžaduje přípravu, nezatěžuje organismus rentgenovým zářením a je možné ji libovolně opakovat.

PREVENCE U MUŽŮ

U mužů mezi 15. – 40. rokem neustále narůstá nádorové onemocnění varlat. Dle odborných statistik se za poslední dvě dekády jedná o trojnásobek onemocnění.

Je tedy s podivem, že informovanost veřejnosti o této problematice je na velmi nízké úrovni a lze říci, že je podceňována.  V populaci není znalost o příznacích, rizikových faktorech, prevenci a ani o možném záchytu tohoto závažného onemocnění.

Ultrazvukové (SONO) vyšetření dokáže odhalit prvotní stádia nemoci. Je tedy schopno nastolit léčbu, která zabrání dalšímu rozšíření. Zhoubné nádory varlat vytvářejí metastázy v  průběhu několika málo měsíců (1 – 2  měsíce) nejčastěji do lymfatických uzlin v  břichu, do plic a do jater. Při pokročilém onemocnění však můžou být postiženy téměř všechny důležité orgány těla (mozek, kosti, kostní dřeň).